Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału!

 

Szanowni Państwo,

Pragniemy przekazać informację o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Ideą tego wydarzenia jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Przykładowo może to być pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu - tym samym będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Prosimy o udostępnienie powyższej informacji wraz z linkiem kierującym do strony zapisu na Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz w profilach w mediach społecznościowych.

Wystarczy kilka zdań z linkiem lub baner z linkiem do naszej strony (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nir81xwHvOvy3JP74mCxlvm9wxC8jaGh?usp=sharing )

Informując o tym wydarzeniu swoich sympatyków i zapraszając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.

W przypadku pytań czy wątpliwości serdecznie prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl

 

 

Data dodania: 2020-10-30 12:19:17
Data edycji: 2020-10-30 12:21:15
Ilość wyświetleń: 89
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej