Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Laboratoria przyszłości

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości. Kwota, jaką otrzymaliśmy to 30 000, 00 zł.

 

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.   

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Szkoła

                                                                                                                           

W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:       

 

 1. Drukarka 3D FlashforgeAdventurer EDU Lite z kursemTinkercad
 2. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D FlashForgeAdventurer 3
 3. Mikrokontroler Arduino zestaw
 4. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 5. Aparat fotograficzny Sony RX100 III
 6. Statyw do aparatu i kamery
 7. Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
 8. Mikrofon kierunkowy SaramonicVmic-Mini
 9. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
 10. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 11. Laptop Acer Chromebook
 12. Zestaw lego
 13. Szafka z klockami
 14. Stoliki regulowane z krzesełkami
 15. Szafy i regały
 16. Biurko

 

Wyposażenie zostało zakupione do sal lekcyjnych.

Powyższy sprzęt będzie wykorzystany  na zajęciach  informatycznych, przedmiotowych oraz na zajęciach kółka fotograficzno-filmowego.

Drukarka 3d wraz z laptopem pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

System Class VR zostanie wykorzystany  do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów m.in. w pracowni matematycznej, chemicznej, fizycznej, przyrodniczej, biologicznej, geograficznej, językowej i historycznej. Dzięki mikrokontrolerowi Arduino uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania oraz poszerzą swoją  wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii.

 Stacja lutownicza HOT AIR umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych

Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroporytu i gimbalu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.

 

Data dodania: 2022-09-19 19:29:17
Data edycji: 2022-09-22 09:54:48
Ilość wyświetleń: 547
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej