Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Jasełka

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej stajenkę betlejemską, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, trzej królowie, pastuszkowie i aniołki. W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkoły, Rodzice oraz zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Sławomir Bejgrowicz Radny Gminy Skrwilno, p. Bogdan Balcerowicz Redaktor Gazety Skrwileńskiej, p. Barbara Błażejewska Sołtys Sołectwa Skudzawy, p. Mariola Żołnowska Sołtys Sołectwa Ruda, p. Agnieszka Komosińska Sołtys Sołectwa Urszulewo, p. Edyta Sobolewska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Skudzawach oraz p. Joanna Tyburska Przewodnicząca Rady Rodziców.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

 

Drugim etapem Jasełek było rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zwycięzcom w szkolnych konkursach organizowanych przez p. Małgorzatę Smulską.

 

Konkurs na Najpiękniejszego Anioła:

I miejsce – Klasa II oraz oddział przedszkolny

II miejsce – Klasa V

III miejsce – Klasa VII

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt: „Dzień z życia Misjonarza”:

I miejsce –  Filip Dunajski z klasy II

II miejsce – Filip Tomaszewski z klasy III

III miejsce – Gustaw Godek i Zofia Lemańska z klasy II

 

Nagrodę specjalną za przygotowanie przepięknej szopki bożonarodzeniowej otrzymała Monika Sieczkowska z klasy VII.

 

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Hanna Insadowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także p. Sławomir Bejgrowicz oraz p. Joanna Tyburska.

 

Na sam koniec uroczystości odbyła się licytacja konkursowych aniołów. Przeprowadziła ją Przewodnicząca Rady Rodziców. Dochód uzyskany z licytacji zostanie przekazany do dyspozycji Rady Rodziców (z przeznaczeniem na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w czerwcu 2020 roku). Po licytacji uczniowie wraz z rodzicami udali się na coroczny kiermasz bożonarodzeniowy oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Skudzawach.

 

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców, Kołu Gospodyń Wiejskich w Skudzawach oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Jasełek, kiermaszu i słodkiego poczęstunku dla uczniów.

 

Jasełka zostały przygotowane p. Małgorzatę Smulską, p. Bartłomeija Umińskiego, p. Katarzynę Sęczyk-Milewską. Szopkę bożonarodzeniową wykonał p. Robert Bętlewski.

 

Data dodania: 2019-12-17 13:42:42
Data edycji: 2019-12-17 13:48:02
Ilość wyświetleń: 381
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button