Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Pałac w Okalewie odzyskuje blask – Regionalna Izba Historyczna już działa

Pałac w Okalewie odzyskuje blask – Regionalna Izba Historyczna już działa

W piątek 10 maja w pałacu w Okalewie została otwarta długo wyczekiwana Regionalna Izba Historyczna. Goście znajdą w niej najcenniejsze eksponaty z dziejów gminy Skrwilno i okolic.

Przy okazji otwarcia izby, został rozstrzygnięty drugi etap międzyszkolnego konkursu „Pamiątki przeszłości”.
Zadaniem zespołów projektowych (z Okalewa, Skudzaw i Skrwilna) było odtworzenie historii wybranego, najciekawszego eksponatu, w dowolnej formie. Były ciekawe opowieści, wiersze i krótkie inscenizacje.

W młodszej kategorii zwyciężyli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Okalewie. Wśród ósmoklasistów najlepsza okazała się młodzież z naszej szkoły. Klasy, które zajęły pierwsze miejsce w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz specjalne vouchery w postaci wyjazdu do Torunia (w programie: zwiedzanie Muzeum Okręgowego, gdzie podziwiać można Skarb Skrwileński oraz seans filmowy w kinie).

Kolejnym punktem piątkowego wydarzenia była gra terenowa „Tropem pamiątek przeszłości”. Rozegrała się ona na terenie parku przy zabytkowym okalewskim pałacu. Udział w grze wzięły trzy drużyny. Każda reprezentacja otrzymała zestaw startowy, niezbędny do wykonania ośmiu zadań – mapkę, na której oznaczono miejsce ukrycia skarbów oraz kopert z zadaniami, kartę odpowiedzi, łopatkę, długopis, taśmę klejącą i nożyczki. W tej rywalizacji nasza szkoła zajęła II miejsce. Wszystkie zadania związane były z uroczystością otwarcia Regionalnej Izby Historycznej oraz podstawową wiedzą na temat gminy Skrwilno.

Data dodania: 2019-05-13 17:29:59
Data edycji: 2019-10-03 12:33:05
Ilość wyświetleń: 284
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej