Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

I Gminny Konkurs Lingwistyczny

I Gminny Konkurs Lingwistyczny

2 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Lingwistyczny. Dotyczył on języka polskiego, języka angielskiego oraz języka rosyjskiego. W konkursie obok uczniów naszej szkoły udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Skrwilnie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Okalewie. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Mausolf, Marta Sobolewska oraz Mateusz Derbin. Konkurs składał się z trzech rund. 

RUNDA I - każdy z trojga uczestników przedstawił prezentację multimedialną prezentującą wybrany kraj: Polskę, Rosję, USA, Wielką Brytanię oraz Australię. 

RUNDA II -  uczestnicy losowali pytania. Na przygotowanie odpowiedzi mieli 5 minut. Po upływie tego czasu udzielali ustnych odpowiedzi. Kolejnym etapem rundy II było uzupełnienie dyktanda w ciągu 5 minut. 

RUNDA III - "jeden z 10-ciu" uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania. Mogli "wziąć pytanie na siebie" lub przekazać je przeciwnej drużynie. 

W skład konkursowego jury wchodzili: p. Anna Witkowska, p. Katarzyna Węgrzynowska, p. Iwona Szczepańska, Dyrektor Szkoły - p. Hanna Insadowska, Sekretarz Gminy - p. Janusz Szmytkowski, p. Ewelina Filipska oraz p. Maria Daczko. Po obradach jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody zasponsorowane przez Gminę Skrwilno. 

Klasyfikacja:  

I miesjce - Szkoła Podstawowa w Skudzawach oraz Szkoła Podstawowa w Skrwilnie 

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Okalewie

Po wręczeniu nagród głos zabrali przybyli goście. Dyrektor Szkoły pogratulowała uczestnikom, podziekowała oganizatorom i serdecznie zaprosiła na II edycję konkursu, która odbędzie się już za rok. Drugą osobą, która zabrała głos był p. Janusz Szmytkowski, który zwrócił uwagę na ważną rolę języka oraz słowa. Gościem był również p. Bogdan Balcerowicz, który zajął się fotorelacją konkursu. 

Organizatorami konkursu były: p. Anna Witkowska, p. Iwona Szczepańska, p. Katarzyna Węgrzynowska. 

 

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! 

Data dodania: 2019-04-02 17:58:01
Data edycji: 2019-10-03 12:31:42
Ilość wyświetleń: 321
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej