Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Mikołaja Kopernika w naszej szkole!

W tym roku przypada 550 rocznica urodzin wielkiego Polaka- Mikołaja Kopernika. To ważne wydarzenie związane z postacią wybitnego astronoma, który dokonał przełomowego odkrycia, stało się okazją do świętowania w naszej szkole. Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać prelekcji na temat biografii i dokonań astronoma. Wykład połączony z prezentacją multimedialną przedstawiła pani Katarzyna Kopczyńska- nauczyciel geografii. Uczniowie dowiedzieli się m. in. o teorii heliocentrycznej, która była przełomowym spojrzeniem na wszechświat, o ścieżce edukacyjnej astronoma, nie zabrakło również ciekawostek z życia Kopernika. Następnie odbył się Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku, gdzie reprezentanci poszczególnych klas mogli popisać się swoją wiedzą na temat tego wybitnego Polaka.

Zwycięstwo w konkursie odniosła klasa IV! II miejsce przypadło uczniom klasy V, III natomiast siódmoklasistom. Pozostali uczniowie, pod okiem wychowawców w swoich klasach, przygotowali portrety Kopernika, a także plansze przedstawiające Układ Słoneczny.

To był dzień niesamowitych wrażeń, uczniowie zdobyli ogrom wiedzy na temat naszego rodaka, który znany jest na całym świecie.

Obchody Dnia Mikołaja Kopernika w naszej szkole przygotowały panie: Katarzyna Kopczyńska we współpracy z Anną Kozłowską.

Data dodania: 2023-03-13 21:44:26
Data edycji: 2023-03-14 07:49:03
Ilość wyświetleń: 231
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej