Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 10 marca 2023 roku, już tradycyjnie, odbył się w naszej Szkole Konkurs Recytatorski. Adresatami konkursu byli uczniowie z klas I-III. Swoim talentem i odwagą sceniczną pochwaliło się 13 uczestników, prezentując poezję takich znakomitych autorów jak Wanda Chotomska, Dorota Gellner, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Mirosława Woźna i Krzysztof Roguski. Wiersze o ciekawej i zabawnej tematyce pozwoliły widowni na chwilę relaksu i kontaktu z żywym słowem.

Uczestnicy, mimo tremy, świetnie poradzili sobie z wybranymi utworami. Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia czuwały wychowawczynie klas młodszych, Pani  Bożena Wichrowska,  Pani Magdalena Zglińska i Pani Ewa Brzóska.

Jury, w składzie którego zasiadali: Pani Dyrektor Małgorzata Celebudzka, Pan  Piotr Wegner i Pani Katarzyna Kopczyńska, po burzliwych debatach, wyłoniło następujące miejsca:

I miejsce- Maria Bieńkowska kl. 1 i Paulina Sobolewska kl.3

II miejsce- Daria Witkowska kl. 2

III miejsce- Amelia Komosińska kl. 2

III miejsce- Maria Tomaszewska kl. 3

Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia.  Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki, a zdobywczynie I miejsca zakwalifikowały się do Powiatowego Konkursu Poezji Dziecięcej w RDK.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Data dodania: 2023-03-10 01:23:43
Data edycji: 2023-03-11 14:51:25
Ilość wyświetleń: 282
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej