Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę!”

Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej oraz kilka osób z klasy piątej miało okazję zwiedzić  stolicę naszego kraju – Warszawę. Wyjazd miał miejsce 16 maja 2023 roku i choć w plecakach uczniów i opiekunów nie zabrakło deszczaków, to pogoda dopisała rewelacyjnie. Warszawa powitała nas pięknym słońcem. Dzięki dofinansowaniu z Miniesterstwa Edukacji i Nauki mogliśmy odwiedzić wiele ciekawych miejsc i skorzystać z  fachowej wiedzy przewodników.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wspaniałe kaskady zieleni, różnorodność gatunków oraz niesamowite widoki na panoramę miasta wprawiły uczestników w turystyczny nastrój.

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, to kolejne miejsce na mapie stolicy, które zwiedziliśmy. Wspinanie się na trybuny, zaglądanie do szatni Reprezentacji Polski w piłce nożnej, sala konferencyjna, muzeum i interesujące opowieści Pana przewodnika zaspokoiły ciekawość każdego fana sportu i nie tylko.

Ze stadionu wróciliśmy do historycznej części miasta z traktem królewskim i Wilanowem. Kolumna Zygmunta, Syrenka Warszawska, Zamek Królewski, Bazyliszek i obowiązkowo sklep z pamiątkami, to niektóre punkty naszego spaceru.

Po obiedzie i chwili odpoczynku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Wspaniałych instalacji naukowych, których jest tam mnóstwo, nie da się opisać w kilku słowach, to trzeba zobaczyć!!

 

Wycieczka w 80% została sfinansowana przez MEiN, a w 20% przez rodziców i Organ Prowadzący.

Data dodania: 2023-05-17 16:32:36
Data edycji: 2023-05-17 16:44:55
Ilość wyświetleń: 728
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej