87-510 Skrwilno
Skudzawy 27
W dniu 29 października 2025r. uczniowie dwóch szkół: Szkoła Podstawowa w Skudzawach (klasa III) oraz Szkoła Podstawowa w Skrwilnie uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Nowoczesności ,,Młyn Wiedzy” w Toruniu. Nie była to jednak zwykła wycieczka, a wyprawa do świata nauki i doświadczeń. Wyjazd był formą podziękowania za udział w szkolnej akcji ekologicznej - zbiórce makulatury. Była to nagroda od Pana Wójta Gminy Skrwilno dla uczniów klasy III naszej szkoły za zebranie największej ilości papieru.
Podczas pobytu w Młynie Wiedzy uczniowie brali udział w inspirujących warsztatach edukacyjnych. Uczestniczyli w zajęciach „Laboratorium zdrowego odżywiania”, podczas których poznawali zasady komponowania wartościowych posiłków i odkrywali, jak ważne jest dbanie o codzienną dietę.
Oprócz warsztatów uczniowie mieli okazję zwiedzić interaktywne wystawy, które w ciekawy i nowoczesny sposób popularyzują naukę. Wyjazd dostarczył dzieciom mnóstwo radości, inspiracji i nowych doświadczeń.
Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w akcję „Zbiórka Makulatury” a Gminie Skrwilno za motywowanie do działań proekologicznych.

87-510 Skrwilno
Skudzawy 27